PORCELANOWE KORYTO:
5 powodów, dla których nie warto rezygnować ze schabowego

Czasami ludziom się odkleja i budzi się w nich coś, co nazywa się „ciekawością świata”. Każdy prawdziwy Polak doskonale jednak wie, że wszelkie impulsy, które powodują zainteresowanie nowinkami technicznymi, społecznymi i kulinarnymi mogą sprowadzić na nas wyłącznie nieszczęście (młodzież zaczęła się uczyć tego angielskiego i co? Nie szanuje już tradycji przodków). Postęp u prawdziwego Polaka musi budzić wyłącznie lęk i sprzeciw – wszyscy doskonale wiemy, że „kiedyś to było lepiej”. Nowe, lewackie, wywodzące się z Zachodu mody na jedzenie na obiad wegańskich tortilli czy rajcowania się kuchnią śródziemnomorską niechybnie sprowadzą na nas zgubę. Poznaj zatem 5 powodów, dla których nie warto jeść na obiad czegokolwiek innego, niż kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią:

  1. Twoja matka (lub babcia) kilkadziesiąt lat temu, aby kupić kilo schabu z kością (albo kości z odrobiną schabu) musiała stać w kolejce długiej jak wszystkie odcinki M jak Miłość razem wzięte. Plując na tradycyjne polskie danie, plujesz na jej poświęcenie. I całą polską martyrologię.
  2. Fascynacja kuchnią włoską, bałkańską czy jakąkolwiek inną to zdrada Ojczyzny. O ile pierogi ruskie, barszcz ukraiński czy rybę po grecku można jeszcze jakoś przełknąć, o tyle danie, na które przepisu nie znajdziemy w Teletygodniu, może rozbudzić chorą fascynację innymi kulturami. Istnieją nawet pogłoski, że jedzenie dań wywodzących się z Zachodu, może sprowadzić na jedzącego zachodnie dewiacje, takie jak homoseksualizm.
  3. W Polsce za żywienie w większości domów odpowiadają matki. A przecież od matki się nie wymaga – matkę się kocha i czci. Żaden Polak nie ma prawa oczekiwać od matki, że ona, umęczona życiem codziennym, będzie jeszcze marnowała swój cenny czas na naukę gotowania pojebanych dań z bakłażana czy chuj wie czego. Po pracy w zakładzie ma prawo obejrzeć sobie Klan.
  4. Prawdziwy mężczyzna musi jeść schabowe przynajmniej raz w tygodniu. Układy rozrodcze polskich samców są tak zbudowane, że gdy ich właściciele nie spożywają tego wspaniałego dania – natychmiast przestają pracować. Facet musi jeść po męsku i chuj. A kobieta ma obowiązek mu to umożliwić.

 1. Muzułmanie wieprzowiny nie jedzą. Zjedzenie każdego schabowego to mała wojna wydana islamizacji, powtórzenie bohaterskich czynów Jana III Sobieskiego.

Poza tym, ubijając schabowe, można sobie spokojnie oglądać Wspaniałe stulecie.

 

8 uwag do wpisu “

PORCELANOWE KORYTO:
5 powodów, dla których nie warto rezygnować ze schabowego”

 1. Schabowy?! Gdzie dawać mi tu. Po za tym nie tylko schabowy istniej na tym świecie. Lubię owszem schabowy ale inne kuchnie poznawać też uwielbiam.

 2. Schabowy to ciało umęczonej zabitej świni, jak mozna to jesc? Świnki to miłe i inteligentne zwierzaczki. Tula sie do opiekunów, mruczą z radości jak koty. Jedzenie zwierzat jest prymitywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *